Psichoanalize.lt - Remos Židonienės psichoanalizės ir psichoterapijos praktika
+370 675 39 909
remazidone@gmail.com


Dažniausiai Užduodami Klausimai

Kuo skiriasi psichoterapeutas nuo psichoanalitiko, psichologo?

Keturios specialybės (psichoanalitikas,psichoterapeutas,psichiatras,psichologas) dažnai tarpusavyje painiojamos.Esminiai skirtumai išryškėja apibūdinant jas:

Psichiatras - tai gydytojas, kuris medicininiais metodais diagnozuoja ir gydo psichikos bei elgesio sutrikimus. Pagrindinis jo gydymo metodas - medikamentinis.

Psichologas
 - tai specialistas, kuris padeda diagnozuoti psichikos, elgesio ir asmenybės sutrikimus įvairių psichologinių testų pagalba. Taip pat jis konsultuoja klientus, turinčius prisitaikymo, elgesio, bendravimo su aplinkiniais sunkumų.

Psichoterapeutas - tai gydytojas arba psichologas, papildomai baigęs psichoterapijos studijas, kurios trunka ne mažiau nei 3-4 metus. Psichoterapiniais metodais (ne medikamentais, bet pokalbiu) jis gydo elgesio ir emocijų sutrikimus, padeda spręsti įvairius iškilusius sunkumus bei problemas.

Psichoanalitikas - tai specialistas (psichologas ar gydytojas), kuris yra baigęs Tarptautinės psichoanalizės asociacijos reikalavimus atitinkančią 4-8 metų trukmės programą. Klasikine prasme įprasta manyti, kad psichoanalizė yra metodas neurozėms gydyti. Tačiau dabar šiuo metodu gydomos ir depresijos, valgymo, seksualiniai bei asmenybės sutrikimai. Šis metodas taikomas esant krizinėms situacijoms, sutrikus adaptaciniams mechanizmams, esant nerimui, baimėms. Į psichoanalitikus kreipiasi žmonės, norintys geriau pažinti bei suprasti save, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę. Psichoanalizė - giliausias ir stabiliausius asmenybės pokyčius atnešantis metodas. 


Kada reikia kreiptis dėl psichologinės pagalbos?

Paprastai psichoanalizėje ar psichoterapijoje yra sprendžiamos tokios problemos:

-Santykių problemos( skyrybos,besikartojantys konfliktai, negalėjimas būti drauge, arba negalėjimas išsiskirti, prasta savijauta ,būnant santykyje ir t.t.).

-Savivertės problemos (trukdančios darbe bei santykiuose su aplinkiniais).

-Depresija,nerimas.

-Netektys,sutrikęs gedėjimo procesas.

-Seksualiniai nerimai.

-Trikdžiai veikloje ir kūryboje.

Tai tik dalis įmanomų problemų. Manau,kad Levo Tolstojaus citata gana tiksliai atsako į šį klausimą:

„Nelaimę mes linkę įsivaizduoti kaip kažką konkretaus,kaip įvykį,nors iš tiesų nelaimė niekada nebūna įvykis,nelaimė-tai gyvenimas,ilgas gyvenimas,kuriame tėra laimės iliuzija,bet pačios laimės,gyvenimo tikslo-nėra.“

Jei jaučiatės panašiai, tuomet laikas pasirūpinti savimi-susirasti specialisto telefoną.

Kaip pasirinkti psichoanalitiką ar psichoterapeutą?

Pirmiausia reikia pasidomėti profesiniu išsilavinimu. Deja, bet Lietuvoje kol kas dar nėra psichoterapijos įstatymo, tad psichoterapeutais,psichoanalitikais save gali vadinti neturintys šio išsilavinimo asmenys.

Besirenkant specialistą,svarbu pasidomėti kokiai profesinei draugijai jis priklauso, kokį pasiruošimą turi.Paprasati profesinės dragijos reglamentuoja specialistų kvalifikacinius reikalavimus, bei prižiūri etinių taisyklių laikymąsį. Nereikia bijoti paklausti.Paprastai šios profesijos atstovai yra:

-sveikatos profesijų atstovai (psichologai,psichiatrai).

-baigę podiplomines Universitetines studijas (4-5 metų trukmės).

Kitas žingsnis-pirmojo susitikimo metu įvardinti sau savo savijautą: ar jačiatės saugiai,ar kyla pasitikėjimo jausmas,ar manote, kad galėsite būti atviras,ar galite laisvai klausti tai, ką norite sužinoti. Jei atsakymas teigiamas, tuomet jums pasisekė. Jei turite dvejonių, įvardinkite specialistui,aptarkite. Profesionalas padės Jums atsirinkti kokios pagalbos reikia,jei reikia ir kokia psichoterapijos rūšis tinkamiausia.